Гімназія № 16 міста Новомосковська

Вчитель інфо

Історична довідка

Семирічна школа №44 Сталінської залізниці була заснована у 1935 році.У грудні 1960 року була передана  Новомосковському міському  відділові народної освіти і продовжила функціонувати як НСШ №16      (пізніше – середня загальноосвітня школа  №16 – загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів м. Новомосковська).

Першим директором школи стала Чорногор Людмила Степанівна . В різні часи школу очолювали:  Віттор Іван Пантелеймонович (1943-1949), Драков Григорій Григорович (1949-1952) , Назаренко Григорій Васильович (1952-1958), Компанієць Л.І (1958-1959),Косий Яків Якович (1959-1967) , Савенко Іван Андрійович (1967-1980), Байдуж Зінаїда Олексіївна (1980-1993), Даниленко Надія Григорівна (1993-2006).

Віттор Іван Пантелеймонович приступив до виконання обов’язків директора після визволення  міста від німецько-фашистських загарбників Його зусиллями школа була відбудована і 1 вересня 1944 року прийняла учнів.

У роки управління школою Косим Я.Я. до неї було добудовано другу частину  та господарські приміщення.

Коли директором був Савенко І.А., при  школі було побудовано газову котельню та проведено систему опалення, поставлено огорожу навколо подвір’я школи.

Протягом всього існування школи кожен із директорів разом із вчителями приділяв велику увагу навчанню і вихованню дітей, розвитку, благоустрою та процвітанню школи,  завдяки чому зі стін школи вийшла велика кількість випускників, якими по праву пишається не тільки школа, а й місто.

Чотири роки навчався в нашій школі заслужений артист Росії , композитор, керівник Державного  театру національних мистецтв, почесний громадянин міста Новомосковська Назаров Володимир Васильович, письменник Генадій Хлобустін .

Серед учнів нашої школи є відомі лікарі : Барсук Олександр Михайлович – кандидат медичних наук, доцент , хірург; Федоровський Євген Федорович - терапевт, Майдан Анатолій Опанасович – лікар-стоматолог, Бабенко Володимир Семенович –довгий час був завідуючим станції швидкої допомоги , Бабенко Анатолій Семенович – отоларинголог (колишній головний лікар міської поліклініки), Шевченко Людмила Михайлівна – старша медсестра  міської поліклініки, Дудник Лариса Павлівна – медсестра  та багато-багато інших.

Немало випускників нашої школи обрали професію вчителя: Апалькова (Костюченко)  Зоя Василівна, Титаренко (Муленко) Валентина Григорівна, Німенко (Мацюк) Лідія Михайлівна, Костюченко Тетяна Володимирівна, Кацай Юлія Вікторівна, Лобас Ірина Василівна, Куга (Трунтаєва) Наталія Вікторівна, Падашуля (Волокита) Наталія Іванівна, Авраменко (Волокита) Тетяна Іванівна, Михайленко (Волокита) Валентина Іванівна, Калита Наталія Василівна, Полтавець Наталія Олександрівна, Явкун Надія Іванівна, Прохоренко Наталія Павлівна, Різниченко Любов Петрівна, Шрам (Бут) Вікторія Олександрівна , Зайченко Ігор  Григорович , Пукало Олександр Миколайович, Коробкова Маргарита Павлівна  , Махора Олександр Олександрович.

Ярова Марія та Литвинова Анна – студентки Дніпропетровського педагогічного коледжу ім.. О. Гончара.

Падашуля Наталія Іванівна у 2008 році очолила управління освіти  виконавчого комітету міста Новомосковська. Куга Наталія Вікторівна  працює на посаді головного спеціаліста відділу загальної середньої освіти. Апалькова Зоя Василівна – методист ДНЗ “Струмочок”. Пукало Олександр Миколайович  та Зайченко Ігор Григорович – викладачі Новомосковського коледжу економіки та права. Різниченко Любов Петрівна  34 роки пропроцювала в нашій школі. Сестри Волокити, вчителі початкових класів, Авраменко Тетяна Іванівна 25 років пропрацювала у рідній школі, Михайленко Валентина Іванівна – близько  20 років, Гребенюк Марина Вікторівна – працює з 2012 року (3 роки),

Серед наших випускників є воїни - афганці : Онищенко Олександр, Шаповал Валерій , Литовченко Станіслав, котрі своєю мужністю залишили відбиток в історичній пам’яті міста , прославивши тим самим школу, що їх виховала.

Пов’язали своє життя з армією Малий Борис Тимофійович, Шиян Микола Павлович, Чернишов Анатолій Васильович та Золотарьов Олександр Валентинович ( зараз завідувач міських курсів цивільної оборони ) та інші . На охороні громадського порядку довгий час перебуває підполковник міліції  Черкасов Володимир Іванович та багато інших.

Працюють у сфері бізнесу, примножуючи бюджет міста: Суха Надія Андріївна, Лосяков Ігор Віталійович, Герасименко Вікторія Вікторівна, Гуртовий Олександр Петрович, Кислиця Валерій Іванович , Хиря Анатолій Степанович , Залуніна ( Гавриш) Тетяна Василівна , Гейко Олександр Олексійович, Липай Володимир Ярославович, Карпенко В.М..

Випускниця школи Горбенко (Коновалова) Світлана Борисівна, спеціаліст оргвідділу  міськвиконкому, є представницею  трьох поколінь родини  Коновалових, всі члени якої, від дідуся до онуків, теж навчалися в нашій школі.

І на Новомосковському трубному заводі  добре знають наших випускників: колишнього начальника депо Божка Юрія Тимофійовича, колишнього начальника БО Ємця Миколу Григоровича, Дубовика Миколу Івановича – майстра та інших.

Головним бухгалтером Новомосковського шпалопросочувального заводу  працювала наша випускниця Литовченко Ніна Олексіївна. Троян Світлана Борисівна і сьогодні працює бухгалтером Новомосковського шпалопросочувального заводу.

Велика кількість наших випускників обрали робочі  спеціальності і працюють в організаціях та установах міста, області, у різних кінцях країни.

Усіх їх неможливо перерахувати, але школа пишається кожним із них.